SVOPAP vzdělávací centrum, rekvalifikace v oblasti chovatelství zvířat

Svopap vzdělávací centrum

JARO 2021

VĚNUJTE REKVALIFIKACI
Pokud chcete skutečně originální dárek, můžete někomu věnovat rozšíření dovedností nebo přímo rekvalifikaci! Objednávky na dárkový poukaz na kurz nebo seminář přijímá
Tereza Pádecká,
telefon: 721 854 189,
tereza.svobodova@svopap.cz

NOVÉ SEMINÁŘE A KURZY V NABÍDCE!
 Zavádíme dvoudenní Kurz pro získání osvědčení o způsobilosti pro řidiče a průvodce silničních vozidel.

 Nově nabízíme jednodenní semináře Foto seminář v ZOO Plzeň a Masáže koní.

 Rozšiřujeme nabídku jednodenních seminářů o Setkání s neznámým psem, který je možno zahrnout jako „profesní školení“.

 Na semináře Masáže psů navazuje nástavbový seminář Masáže psů II.

• NOVĚ jsme zařadili do nabídky VÍCEDENNÍ SEMINÁŘE, a to 4denní seminář Základy všestranného výcviku psa / Doplňková praxe pro kurz Chov a výcvik psů.

 Dalšími vícedenními semináři v naší nabídce byly 3denní Základy výchovy a výcviku štěněte a mladého psa a 4denní Praktický výcvik záchranářského psa.UŽITNÉ VZORY:

Svopap

Svopap

Svopap

SvopapO KURZECH


Od svého založení se společnost SVOPAP zaměřuje na vzdělávací programy v oblasti chovatelství zvířat s akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva zemědělství ČR. Doplňkovou činností je pořádání seminářů či workshopů, prospěšných pro rozvoj dalších dovedností a vědomostí v oblasti chovu zvířat nebo péče o ně.

 

Prioritní je spolupráce s odborníky významných institucí, jako je např. Česká zemědělská univerzita v Praze; Veterinární klinika Poděbradská – Praha; Zoologické zahrady Praha, Ostrava, Liberec, Ohrada, Plzeň, Dvůr Králové, Děčín, Jihlava, Olomouc; Kynologická brigáda Horské služby ČR; psí škola Psola Liberec; sdružení SRAZ, hřebčín Tomáše Bartáka; Útulek pro opuštěná zvířata v Tróji a další. Kurzy obsahují teoretickou i praktickou výuku, a to podle požadavků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Výuka teoretických předmětů je převážně koncipována jako prezenční víkendové studium (pátek, sobota, neděle) ve stanovených intervalech. Probíhá v pronajatých prostorech České zemědělské univerzity v Praze, Toulcova dvora v Praze 10, případně v osvětových částech zoologických zahrad či na dalších smluvních místech podle zaměření pořádaných aktivit. Praktická výuka probíhá ve smluvních zařízeních odpovídajících odbornému zaměření jednotlivých kurzů. Délka a forma kurzů je přizpůsobena rozsahu probírané látky a příslušné akreditaci.

 

Kurzy jsou určeny zájemcům o zvýšení kvalifikace, kteří dosáhli alespoň základní vzdělání a minimální věk 18 let.

 

V posledních letech došlo k četným změnám v mimoškolním vzdělávání na legislativní úrovni, a to především k ukončení platnosti akreditací rekvalifikačních kurzů. Původní rekvalifikace nahradily v posledních letech takzvané „profesní kvalifikace“, a to formou zkoušky z profesní kvalifikace. Účastník tak může postoupit zkoušku dle platného kvalifikačního standardu (k dohledání na narodnikvalifikace.cz) i bez předchozí přípravy.

 

Po dobu působení (od srpna 2000) připravil a pořádal SVOPAP různé specializované vzdělávací programy, které měly připravit účastníky na budoucí vykonávání zvolené činnosti. Ačkoliv některé aktivity již nejsou v současnosti z různých důvodů pořádány, věříme, že byly pro absolventy přínosem.

 

Z rekvalifikačních kurzů s akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR to byly například:

 • Chovatel exotických a zájmových zvířat / Chovatel zvířat v ZOO (akreditovaný pod názvem Chovatel zvířat se zaměřením na péči v zooprodejnách a zájmových chovech)
 • Chovatel – ošetřovatel koní
 • Canisinstruktor pro oblast rozvoje osobnosti
 • Chovatel hospodářských zvířat
 • Psovod psa k ochraně osob a majetku
 • Zemědělské činnosti
 • Chov a výcvik psů
 • Stříhání a kosmetická úprava psů
 • Ošetřovatel zvířat zájmových chovů
 • Chov a výcvik psa v záchranářské kynologii
 •  

  Z kurzů v oblasti DVPP (další vzdělávání pedagogických pracovníků):

 • Možnosti využití psa ve speciálním školství
 • Chov drobných zvířat ve školních podmínkách  » Rekvalifikační kurzy

  » Profesní kvalifikace

  » Semináře