SVOPAP vzdělávací centrum, rekvalifikace v oblasti chovatelství zvířat

Svopap vzdělávací centrum

JARO 2021

VĚNUJTE REKVALIFIKACI
Pokud chcete skutečně originální dárek, můžete někomu věnovat rozšíření dovedností nebo přímo rekvalifikaci! Objednávky na dárkový poukaz na kurz nebo seminář přijímá
Tereza Pádecká,
telefon: 721 854 189,
tereza.svobodova@svopap.cz

NOVÉ SEMINÁŘE A KURZY V NABÍDCE!
 Zavádíme dvoudenní Kurz pro získání osvědčení o způsobilosti pro řidiče a průvodce silničních vozidel.

 Nově nabízíme jednodenní semináře Foto seminář v ZOO Plzeň a Masáže koní.

 Rozšiřujeme nabídku jednodenních seminářů o Setkání s neznámým psem, který je možno zahrnout jako „profesní školení“.

 Na semináře Masáže psů navazuje nástavbový seminář Masáže psů II.

• NOVĚ jsme zařadili do nabídky VÍCEDENNÍ SEMINÁŘE, a to 4denní seminář Základy všestranného výcviku psa / Doplňková praxe pro kurz Chov a výcvik psů.

 Dalšími vícedenními semináři v naší nabídce byly 3denní Základy výchovy a výcviku štěněte a mladého psa a 4denní Praktický výcvik záchranářského psa.UŽITNÉ VZORY:

Svopap

Svopap

Svopap

SvopapIng. Petr ČOLAS (†2020)

NAŠI LEKTOŘI

Ing. Petr Čolas
Ing. Petr Čolas Ing. Petr Čolas Ing. Petr Čolas

 

S hlubokou lítostí a bolestí v srdci oznamujeme všem kolegům a studentům, že dlouholetý ředitel ostravské zoologické zahrady Petr Čolas navždy odešel po krátké a zákeřné nemoci dne 25. srpna 2020.
 

Petr Čolas pracoval v ostravské zoologické zahradě 30 let a za tu dobu si zde prošel několika profesemi – od topiče, chovatele, až po zoologa. V roce 1994 se stal náměstkem ředitele a od roku 2004 vedl zoo jako její ředitel. Petr byl mimořádný člověk, celoživotní ochránce přírody a vizionář, který za 16 let své ředitelské kariéry v Ostravě vybudoval jednu z předních světových chovatelských a prestižních ochranářských institucí a jeden z nejnavštěvovanějších cílů v Česku. Za svou celoživotní práci obdržel in memoriam Cenu města Ostravy. 

 

Petr Čolas ovlivnil spoustu lidí, ať už svým osobním přístupem, zoologickým přehledem, pedagogickým nadáním, či neutuchající energií. V posledních mnoha letech zasvětil svůj život primátům, o kterých rád a zasvěceně přednášel, mimo jiné právě i na našich kurzech ve SVOPAPu. Za primáty také cestoval a navštívil řadu zemí všech kontinentů. Na cestách do národních parků a rezervací poznával nejen místní přírodu a divoká zvířata, ale zajímal se empaticky také o místní obyvatele a jejich každodenní život. Petr Čolas byl váženou a uznávanou osobností, ale také byl inspirativním člověkem a blízkým přítelem. Zoologický svět tak přišel o jednu z nejvýraznějších osobností. Jeho profesní život a osobní zaujetí jsou však už dnes inspirací pro generace mladých chovatelů a zoologů.